WOMEN
*SEO Hyowon KOR (11)**
• WS R64 vs TROSHNEVA Elena RUS (137) 4-1
• WS R32 vs JO Yujin KOR (124) 0-4
ISHIGAKI Yuka JPN (20)
• WS R64 vs GUI Lin BRA (130) 4-0
• WS R32 vs BILENKO Tetyana UKR (63) 4-3
• WS R16 vs WINTER Sabine GER (61) 0-4
IVANCAN Irene GER (41)
• WS R64 vs BLAZHKO Anna RUS (140) 4-1
• WS R32 vs WINTER Sabine GER (61) 2-4
SATO Hitomi JPN (51)
• U21 R32 vs KAIM Julia GER (351) 3-0
• U21 R16 vs BLAZHKO Anna RUS (140) 3-1
• U21 QF vs SHAO Jieni POR (113) 3-1
• U21 SF vs HAMAMOTO Yui JPN (67) 3-0
• U21 F vs CHOI Hyojoo KOR (95) 2-3 Runner-up of the U21 WS event
• WS R64 vs DE NUTTE Sarah LUX (139) 4-0
• WS R32 vs PARK Youngsook KOR (175) 1-4
BILENKO Tetyana UKR (63)
• WS R64 vs CHOI Jeongmin KOR (144) 4-0
• WS R32 vs ISHIGAKI Yuka JPN (20) 3-4
MIKHAILOVA Polina RUS (69)
• WS R64 vs LEE Seul KOR (188) 4-2
• WS R32 v MORIZONO Misaki JPN (32) 0-4
POSTOACA Camelia ROU (86)
• WS R64 vs KIM Mingyung KOR 2-4
DOLGIKH Maria RUS (95)
• QG vs GUISNEL Oceane FRA (298) 4-0
• QG vs CASTELLANO Natalia CHI (330) 4-0
• WS R64 vs YOO Eunchong KOR (90) 1-4
ARLOUSKAYA Alina BLR (210)
• U21 QG vs GUISNEL Oceane FRA (298) 3-1
• U21 QG vs JUNG Yumi KOR 0-3
• QG vs GALIC Alex SLO (181) 2-4
• QG vs MILOJICA Sanja BIH WO
NIKITCHANKA Alina BLR
• U21 QG vs JURKOVA Eva SVK (274) 3-0
• U21 QG vs JAZBEC Ida CRO 3-1
• U21 PR vs TOMANOVSKA Katerina CZE 2-3
• QG vs ZARIF Audrey FRA (180) 3-4
• QG vs DURCIK Aliz SRB 3-4
MEN
AKERSTROM Fabian SWE (186)
• QG vs RODRIGUEZ Diego PER (355) 4-1
• QG vs MABEY Samuel ENG (723) 4-0
• MS R64 vs KONECNY Tomas CZE (99) 2-4
KIM Doyub KOR (276)
• U21 QG vs SFILIGOJ Tom SLO (447) 3-1
• U21 QG vs VIDACEK Marko CRO (731) 3-0
• U21 R32 vs DYJAS Jakub POL (127) 0-3
• QG vs TABACHNIK Pablo ARG (271) 1-4
• QG vs TOSIC Roko CRO 0-4
RODRIGUEZ Diego PER (355)
• U21 QG vs SZITA Marton HUN (340) 0-3
• U21 QG vs PAPADAKIS Ioannis GRE 2-3
• QG vs AKERSTROM Fabian SWE (186) 1-4
• QG vs MABEY Samuel ENG (723) 4-2
WAERSTAD Marcus NOR (656)
• U21 QG vs AHLANDER-J Carl SWE (272) 0-3
• U21 QG vs MAJSTOROVIC Ilija SRB (495) 3-0
• QG vs WALKER Samuel ENG (178) 0-4
• QG vs PFEFFER Simon AUT (361) 0-4
KANG Minho KOR
• U21 QG vs JOUTI Eric BRA (328) 2-3
• U21 QG vs PFEFFER Simon AUT (361) 3-1
• QG vs PUCAR Tomislav CRO (231) 3-4
• QG vs VALUCH Alexander SVK (310) 4-1
HUZJAK Josip CRO
• QG vs SZYMANSKI Filip POL WO
• QG vs LEITGEB Stefan AUT (319) WO
LUPERDI Juan PER
• U21 QG vs KULPA Konrad POL (237) 0-3
• U21 QG vs KALUZNY Samuel SVK (516) 3-2
• QG vs ROBINOT Alexandre FRA (176) 2-4
• QG vs MOYA Manuel CHI (367) 2-4
*seeded players
** (World Ranking)
*SEO Hyowon KOR (11)**
• WS R64 vs TROSHNEVA Elena RUS (137) 4-1
• WS R32 vs JO Yujin KOR (124) 0-4
ISHIGAKI Yuka JPN (20)
• WS R64 vs GUI Lin BRA (130) 4-0
• WS R32 vs BILENKO Tetyana UKR (63) 4-3
• WS R16 vs WINTER Sabine GER (61) 0-4
IVANCAN Irene GER (41)
• WS R64 vs BLAZHKO Anna RUS (140) 4-1
• WS R32 vs WINTER Sabine GER (61) 2-4
SATO Hitomi JPN (51)
• U21 R32 vs KAIM Julia GER (351) 3-0
• U21 R16 vs BLAZHKO Anna RUS (140) 3-1
• U21 QF vs SHAO Jieni POR (113) 3-1
• U21 SF vs HAMAMOTO Yui JPN (67) 3-0
• U21 F vs CHOI Hyojoo KOR (95) 2-3 Runner-up of the U21 WS event
• WS R64 vs DE NUTTE Sarah LUX (139) 4-0
• WS R32 vs PARK Youngsook KOR (175) 1-4
BILENKO Tetyana UKR (63)
• WS R64 vs CHOI Jeongmin KOR (144) 4-0
• WS R32 vs ISHIGAKI Yuka JPN (20) 3-4
MIKHAILOVA Polina RUS (69)
• WS R64 vs LEE Seul KOR (188) 4-2
• WS R32 v MORIZONO Misaki JPN (32) 0-4
POSTOACA Camelia ROU (86)
• WS R64 vs KIM Mingyung KOR 2-4
DOLGIKH Maria RUS (95)
• QG vs GUISNEL Oceane FRA (298) 4-0
• QG vs CASTELLANO Natalia CHI (330) 4-0
• WS R64 vs YOO Eunchong KOR (90) 1-4
ARLOUSKAYA Alina BLR (210)
• U21 QG vs GUISNEL Oceane FRA (298) 3-1
• U21 QG vs JUNG Yumi KOR 0-3
• QG vs GALIC Alex SLO (181) 2-4
• QG vs MILOJICA Sanja BIH WO
NIKITCHANKA Alina BLR
• U21 QG vs JURKOVA Eva SVK (274) 3-0
• U21 QG vs JAZBEC Ida CRO 3-1
• U21 PR vs TOMANOVSKA Katerina CZE 2-3
• QG vs ZARIF Audrey FRA (180) 3-4
• QG vs DURCIK Aliz SRB 3-4
MEN
AKERSTROM Fabian SWE (186)
• QG vs RODRIGUEZ Diego PER (355) 4-1
• QG vs MABEY Samuel ENG (723) 4-0
• MS R64 vs KONECNY Tomas CZE (99) 2-4
KIM Doyub KOR (276)
• U21 QG vs SFILIGOJ Tom SLO (447) 3-1
• U21 QG vs VIDACEK Marko CRO (731) 3-0
• U21 R32 vs DYJAS Jakub POL (127) 0-3
• QG vs TABACHNIK Pablo ARG (271) 1-4
• QG vs TOSIC Roko CRO 0-4
RODRIGUEZ Diego PER (355)
• U21 QG vs SZITA Marton HUN (340) 0-3
• U21 QG vs PAPADAKIS Ioannis GRE 2-3
• QG vs AKERSTROM Fabian SWE (186) 1-4
• QG vs MABEY Samuel ENG (723) 4-2
WAERSTAD Marcus NOR (656)
• U21 QG vs AHLANDER-J Carl SWE (272) 0-3
• U21 QG vs MAJSTOROVIC Ilija SRB (495) 3-0
• QG vs WALKER Samuel ENG (178) 0-4
• QG vs PFEFFER Simon AUT (361) 0-4
KANG Minho KOR
• U21 QG vs JOUTI Eric BRA (328) 2-3
• U21 QG vs PFEFFER Simon AUT (361) 3-1
• QG vs PUCAR Tomislav CRO (231) 3-4
• QG vs VALUCH Alexander SVK (310) 4-1
HUZJAK Josip CRO
• QG vs SZYMANSKI Filip POL WO
• QG vs LEITGEB Stefan AUT (319) WO
LUPERDI Juan PER
• U21 QG vs KULPA Konrad POL (237) 0-3
• U21 QG vs KALUZNY Samuel SVK (516) 3-2
• QG vs ROBINOT Alexandre FRA (176) 2-4
• QG vs MOYA Manuel CHI (367) 2-4
*seeded players
** (World Ranking)
Cheers, Martin
TIBHAR Evolution MX-S 2.1 | STIGA Hornet | YINHE Qing OX
TIBHAR Evolution MX-S 2.1 | STIGA Hornet | YINHE Qing OX